-
Jūsų prekių krepšelis tuščias
Įvairūs šliužai, nedidelės kandys, stambūs kurkliai bei kiti kenkėjai ir vabzdžiai lengvai gali pažeisti gležnučius augalų daigus ir jau ūgtelėjusius augalus, o tai lemia ženkliai mažesnį derlių, todėl būtina pasirūpinti patikima augalų apsauga nuo kenkėjų. Kenkėjai, žinoma, yra ne vienintelė blogybė, su kuria tenka susidurti sodininkams bei daržininkams. Be kenkėjų ir piktžolių augalai dažnai kenčia ir nuo miltligės bei kitų ligų.
Pesticidai – tai priemonės, padedančios kovoti tiek su įvairiais kenkėjais, tiek su piktžolėmis, tiek su įvairiomis ligomis. Atsižvelgiant į pesticidų paskirtį, jie yra skirstomi į fungicidus, herbicidus, zoocidus ir t. t.
Fungicidai yra skirti grybų, sukeliančių įvairias augalų ligas, naikinimui bei augalų apsaugai nuo grybų sukeliamų ligų. Ši pesticidų rūšis pagal vartojimo poreikį įprastai yra skirstoma į terapinius bei profilaktinius fungicidus, o pagal veikimo pobūdį – į sisteminius bei kontaktinius fungicidus. Fungicidai patikimai saugo vaismedžius, vaiskrūmius bei daržoves nuo įvairiausių ligų, įskaitant ir netikrąją miltligę, marą, kakomikozę ir kt. Pažymėtina, kad įvairių fungicidų gera kaina galite įsigyti ir pas mus.
Kopūstų, pomidorų, morkų, agurkų, svogūnų ir kitų daržovių derlius didele dalimi priklauso nuo to, ar pasirūpinsite jų apsauga nuo kenkėjų bei įvairiausių ligų. Daržovių apsaugai nuo ligų bei kenkėjų gali būti naudojami įvairūs pesticidai ir žalieji sodo muilai. Pastarieji be kitą ko puikiai tinka ne tik daržovių, bet ir sodo bei dekoratyvinių augalų priežiūrai.
Braškių ligos gali būti įvairios, t. y., kekerinis uogų puvinys, braškių antraknozė, odiškasis uogų puvinys, lapų dėmėtligė, braškių miltligė ir t. t. Visos šios ligos neigiamai veikia braškių „sveikatą“ bei produktyvumą, todėl jas privalu gydyti, naudojant kokybiškas bei patikimas priemones. Nuo kekerinio uogų puvinio, pavyzdžiui, veiksmingai padeda fungicidai, kuriuos yra būtina naudoti tuo metu, kada braškės žydi. Fungicidai yra naudojami 3–4 kartus, purškiant juos kas 7–10 dienų. Fungicidai yra naudojami ir nuo miltligės, kuri taip pat labai neigiamai veikia braškių derėjimą.
Voratinklinė ir sodinė voratinklinė erkės, amarai ir vapsvos – tai kenkėjai, kurie dažniausiai puola vynuoges. Vynuogės taip pat „kenčia“ ir nuo netikrosios miltligės, baltojo bei kekerinių puvinių, septoriozės, bakterinio gumbo ir kitų ligų. Vynuogių purškimas bordo bei sieros skiediniu padeda kovoti su netikrąja bei tikrąja miltlige, kovai prieš erkes turėtų būti naudojami akaricidai, insekticidai pasirenkami kovai prieš amarus ir t. t.
Kovai, pavyzdžiui, su netikrąja miltlige, kuri kamuoja rožes, idealiai tinka žaliasis muilas, karpenas, vario sulfatas, nitrofenas, ir t. t. Šie preparatai puikiai tiks, kovojant ir su kitomis rožių ligomis, tokiomis kaip filostiktozė, kekerinis puvinys ir kt.
Norėdami apsaugoti slyvas, obelis ir kitus sodo augalus nuo ligų bei kenkėjų, turėsite reguliariai juos purkšti įvairiais preparatais. Pasirinkus tinkamas priemones, Jūsų sodui nebus baisios jokios ligos bei kenkėjai.
Kokybiškų priemonių augalų apsaugai nuo kenkėjų bei įvairių ligų itin gera kaina galima įsigyti internetu bei fizinėse akmenys.lt pardavimo vietose. Atkreipkite dėmesį į tai, kad ženklu „akcija“ pažymėtas priemones nuo ligų bei kenkėjų turite galimybę įsigyti ženkliai pigiau.
Norint apsaugoti kopūstus nuo kenkėjų, juos patartina purkšti tam skirtais pesticidais arba žaliuoju muilu.
Sodas nuo kenkėjų gali būti purškiami prieš augalų žydėjimą žiedpumpurių rausvėjimo laikotarpiu, taip pat po augalų žydėjimo, kai krenta vainiklapiai, bei praėjus 7–10 dienų po žydėjimo pabaigos.