-
Jūsų prekių krepšelis tuščias
Vejos sėklos ir trąšos. Kokybiškos vėjos sėklos ir trąšos sklandžiam augimui ir vejos priežiūrai.
Dailus, vešlus, sodriai žalias vejos kilimas, juosiantis namus, – tai daugelio siekiamybė. Deja, tokia veja džiaugtis gali ne visi. Kokios yra esminės taisyklės, kurių rekomenduojama laikytis, jei norite turėti pavyzdinę veją prie namų?
Pirmiausia, pavasarinis vejos aeravimas, užtikrinantis, kad augalų šaknis kur kas geriau pasieks deguonis, vanduo ir vertingos medžiagos. Kitas aspektas – kokybiškų sėklų pasirinkimas, kuris svarbus ir tada, kai domina naujos vejos sėja, ir tada, kai aktualus atsėjimas. Taip pat vejos augimo laikotarpiu labai svarbu veją tręšti –organinės ir mineralinės trąšos užtikrins, kad žaliasis kilimas bus aprūpintas maistingomis medžiagomis. Vejos pjovimas bent kartą į savaitę – dar vienas itin reikšmingas veiksnys. Galiausiai, atėjus rudeniui, labai svarbu švariai išgrėbti veją, nepalikti lapų ir kitų nešvarumų prieš žiemą.
Vejos sėklų pasirinkimas labai platus: skirtos saulėtoms vietoms ar pavėsiui, universalios, šlaitams, nuo samanų, skirtos sėti naujai arba atsodinimui, su trąšomis, atsparios sausrai, skirtos golfo aikštelėms, su dobilais ar kitais augalais ir t.t. Kaip pasirinkti, kurios geriausios?
Taip pat rinkdamiesi, kurios sėklos geriausios, įvertinkite, koks dirvožemis bei reljefas, domina tik žaliuojanti ar ir žydinti pieva. Ne mažiau svarbu tai, kiek laiko galėsite skirti vejos priežiūrai.
Kada sodinti sėklas? Šis klausimas tikrai kyla daugumai žmonių, nusprendusių atnaujinti savo turimą veją. Pažymėtina, kad vasara nėra pats tinkamiausias metas sėti veją, nes dėl tikrai didelio karščio vejos sėklos gali blogai dygti. Vasara nėra tinkamas metas sėti veją ir dėl pasitaikančių liūčių, nes kyla rizika, kad sudygusios, bet nespėjusios tinkamai įsišaknyti vejos sėklos bus tiesiog išplautos į paviršių. Vejos sėjimas neturėtų būti spontaniškas sprendimas, nes jam reikia pasiruošti. Pažymėtina, kad norint turėti gražią veją vien kokybiškų sėklų nepakaks, t y., prieš jas sėjant turėsite paruošti žemę. Rekomenduojama vejai skirtą plotą sukasti ir sulyginti grėbliu, taip pat išrinkti akmenis, įvairių piktžolių šaknis bei didelius grumstus. Tai atlikus, turėtumėte luktelėti apie dešimt dienų, nes per šį laiką tikrai sudygs piktžolės, kurių šaknys paliko dirvožemyje. Sudygusias piktžoles išraukite, sulyginkite dirvožemį ir sėkite vejos sėklas. Geriausiais metas sėti veją yra balandžio, gegužės, rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiai. Šiuo laikotarpiu vejos sėklos geriausiai sudygsta ir įsišaknija.
Parduodame po kelias pakuotes arba didmena pigiai – priklauso nuo Jūsų poreikių, koks kiekis reikalingas (1, 10, 20 kg ar kitoks).
Jei įrengiate veją šalia namų Kaune ar kitame Lietuvos mieste, tuomet Jums neabejotinai bus aktualios sėklos vejai, taip pat ir geros trąšos. Kokios domina: su trąšomis, su dobilais ar kitomis žolėmis, vejos atsėjimo sėklos, pavėsiui ar kitos? Mūsų asortimente rinkitės ir mėgaukitės puikiu kainos ir kokybės santykiu. Negana to, nepraleiskite progos mokėti dar pigiau, kai šioms prekėms taikoma akcija!
Nėra tikslaus atsakymo, kurį būtų galima pateikti, atsakant į klausimą „Kiek reikės skirti laiko vejos priežiūrai?“. Vieningo atsakymo nėra todėl, kad viskas priklauso nuo tokių dedamųjų, kaip turimo sklypo plotas, vejos sėklų rūšis, vejos augimo tempas, oro sąlygos ir t. t. Vis dėlto niekam nėra paslaptis, kad graži veja tikrai reikalauja šiek tiek pastangų, tačiau tai nereiškia, jog pievelėje teks „apsigyventi“. Trumpai aptarsime pagrindinius darbus, susijusius su vejos priežiūra, kad „naujokams“, planuojantiems vejos priežiūros darbus, būtų lengviau orientuotis, kokie darbai jų laukia. Vejos priežiūros darbai prasideda anksti pavasarį. Vienas iš šių darbų – tai veltinio šalinimas. Veltinio šalinimas gali būti atliekamas, panaudojant skėtines šluoteles arba specialias aeravimo mašinėles. Po veltinio šalinimo veja sutankėja. Pažymėtina, kad po šios „procedūros“ gali atsiverti vejos „piktžaizdės“, įvairūs išretėjimai, bet juos lengva „išgydyti“ užsėjus tos pačios sudėties veją. Dar vienas vejos priežiūros darbas – aeravimas. Vejos aeravimas, kurio metu vejos dirvožemyje yra padaromos nedidelės skylės bei įpjovos, padedančios į dirvožemį patekti didesniam kiekiui deguonies bei vandens ir taip pasiekti žolės šaknis. Geriausiais laikas aeravimui yra ruduo bei pavasaris. Patariame neaeruoti vasaros metu, nes kaitra gali pažeisti žolės šaknis.
Imliausias laikui darbas – vejos pjovimas. Šis darbas neišvengiamas. Žinoma, jį už Jus atlikti kuo puikiausiai gali ir ribotas-žoliapjovė. Reguliariai pjaudami veją ne tik užtikrinsite gražų, tvarkingą pievelės vaizdą, bet ir paskatinsite žolės įsišakojimą, bei įvairiakryptį augimą. Vejos pjovimo trukmė priklauso nuo sklypo ploto ir sudėtingumo. Pjovimo dažnis didžia dalimi priklauso nuo žolės augimo greičio. Vasaros sezonu, kai termometro stulpelis šokteli virš 25 laipsnių pagal Celsijų, pievelę rekomenduojama pjauti rečiau. Vejos nereikia „skusti“, ją reikia nupjauti: prieš pjaunant veją, nusistatykite kaip įmanomą didesnį žoliapjovės peilių aukštį.
Dar vienas iš būtinųjų darbų yra vejos laistymas. Pažymime, kad veją laistyti yra patartina anksti ryte arba apniukusią dieną. Esant itin kaitriai saulei, rekomenduojama vejos nelaistyti, nes kyla rizika apdeginti žolės lapelius. Itin vėlai vakare vejos taip pat nelaistykite, nes žolė nespės apdžiūti, o perteklinė drėgmė gali paskatinti grybelinių ligų atsiradimą. Vejos laistymo dažnis priklauso nuo keleto kriterijų, pavyzdžiui, lauko temperatūra, grunto savybės ir t. t. Žemė tarp laistymų turi spėti pradžiūti. Po laistymo vejoje negali likti balų, nes perlaistymas kenkia vejai. Apskaičiuota, kad pagal mūsų klimato zonos ypatumus 1 kv. m. vejos palaistyti reikia nuo 20 iki 40 l. vandens. „Jauną“ veją patartina laistyti dažniau, bet negausiai.
Vejos tręšimas – dar vienas veiksmas, kuris yra neatsiejamas nuo tinkamos natūralios vejos priežiūros. Įprastai natūrali veja yra tręšiama nei daug nei mažai kartų, t. y., 3–4 kartus per sezoną. Atkreipkite dėmesį į tai, kad kompleksinės azoto, kalio ir fosforo trąšos skatina vejos augimą, puoselėja jos spalvą, todėl šiomis trąšomis veją tręšti reikia pavasarį. Rudeniop pamaitinkite savo veją kompleksinėmis trąšomis, kurių sudėtis yra praturtinta kaliu bei fosforu, šios medžiagos yra naudingos vejos šaknims ir turi teigiamos įtakos jų atsparumui šalnoms.
Vejos sėklos nėra kenksmingos nei aplinkai, nei žmonių, nei gyvūnų, nei paukščių sveikatai. Žinoma, vejos sėklų, ypač beicuotų, ragauti negalima. Neskanios, sprangios ir maistui netinkamos vejos sėklos puikai tinka sėjai, tačiau kaip užkandis visiškai netinkamas pasirinkimas. .
Norint turėtų gražią veją, kiekvieną pavasarį reikės pašalinti veltinį ir atsėti (esant reikalui) atsiradusius vejos išretėjimus, po to seka aeravimas, kurį galima atlikti pavasarį arba rudenį. Veją, žinoma, reikės reguliariai pjauti. Vejos pjovimas – imliausias laikui darbas, bet rezultatas džiuginantis. Nupjautą veją patartina laistyti ūkanotomis dienomis arba labai anksti ryte, kad saulė jos neišdegintų, tačiau nepatartina to daryt vėlai vakare, nes veja nespės apdžiūti. Veją taip pat 3–4 kartus per sezoną reikės patręšti. Štai ir visa vejos priežiūros rutina.
Mūsų asortimente aukštos kokybės, daigios vejos sėklos, tinkančios tiek saulėtoms vietoms, tiek pavėsiui. Nesvarbu, ar ieškote sėklų naujai vejai, ar norite atsėti seną veją, tinkamas sėklas rasite pas mus. Mes prekiaujame ne tik vejos sėklomis, bet ir ir visomis joms būtinomis trąšomis. Viską, ko gali prireikti vejos sėjai ir priežiūrai, tikrai rasite vienoje vietoje. Siūlome greitą ir patogų apsipirkimą už racionalią kainą..